Úvodní stránka → „Český papaláš“ ANKETA

„Český papaláš“ ANKETA

Motto: „Všechna zvířata jsou si rovna,
                ale některá jsou si rovnější.“   George Orwell

Vážení přátelé, i vy, zvědaví nepřátelé,FPP na FB

I v letošním roce pořádáme na stránkách Festivalu politické písně Sokolov internetovou anketu Český papaláš 2010. Loňský zájem o tuto část našeho doprovodného programu byl veliký, což nás moc potěšilo. Zde se můžete podívat na nominace a kompletní výsledky loňské ankety v jednotlivých kategoriích. No ale kdeže loňské sněhy jsou..

Naše anketa by ráda i letos tak nějak rekapitulovala a připomínala kauzy, činy a události kolem našich politiků a politiky vůbec. Snažili jsme se spolu s redaktory MF Dnes a lidmi z portálu Zmenpolitiku.cz v jednotlivých kategoriích vybrat co nejlepší nominace. Nicméně nejsme neomylní a budeme rádi, pokud nám pošlete i svůj tip, který bychom mohli zařadit dodatečně do nominací na "divokou kartu". Rádi to uděláme.

Každopádně stále pro všechny nominované platí ono známé olympijské heslo: „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se".

Vyhlášení vítězů ankety proběhne na závěrečných OPEN AIR koncertech FPP2010 4.-5.6.2010 - program ZDE

Takže zbývá ještě popřát Vám příjemnou "zábavu" při hlasování..:) 

Letošní anketa má čtyři kategorie a jednu soutěž(!):

____________________________________________________________

Krajský papaláš – komunální Štětináč

(nominovaly regionální redakce MF Dnes) – NOVINKA 2010 – Podtitul této kategorie je "Co všechno ještě musí udělat, abychom si jich všimli“. Na komunální a krajské úrovni politiky se občas také „dějí věci“.. Tyto aféry bývají často neprávem přehlušeny celostátními aférami „velkých zvířat“, což je skutečně škoda. V této kategorii bychom chtěli připomenout ty nejlepší – a to za každý kraj a za Prahu. Běžte se podívat, schválně koho jsme nominovali z Vašeho regionu..:) dočti to »

SOUTĚŽ – Papaláš SUPER remix

(ve spolupráci s Bandzone.cz) NOVINKA 2010 – Slova, slova, slova.. Jsou jedním z hlavních nástrojů politiků. Štvou Vás někdy? Rozčilují? Rozesmějí? Kdo měl chuť, mohl si od 25.2.stáhnout z Bandzone.cz vybrané projevy politiků nebo si nějaké najít sám a slova zamíchat, přeházet, doplnit hudbou, videem a poslat nám.. A zde je pět finalistů, které ze všech došlých remixů vybrala „porota FPP“ – je to docela maso..:) dočti to »

Skokan roku

(nominovala pražská redakce MF Dnes) Každoročně se objeví někdo, kdo jakoby odnikud vzejde a alespoň na chvíli zazáří. Právě takovým typům je věnována tato kategorie. Překvapili nás, možná i vás, možná své okolí a možná někteří i sami sebe. dočti to »

Prasárna roku

(nominoval portál Zmenpolitiku.cz) Název této kategorie se může někomu zdát příliš expresivní, nicméně je to ten nejjemnější výraz, který jsme byli schopni s přihlédnutím k obsahu kategorie zvolit. Jak je z názvu zřejmé, jde o kategorii činů, kterými naše politická scéna projevuje svou úroveň a kulturnost. V souvislosti s názvem kategorie se nabízí i elegantní můstek k Orwellovu mottu v úvodu – autory této věty v jeho knize „Zvířecí farma" byla právě prasata. Může se jednat o čin jednotlivce nebo i skupiny politiků. dočti to »

Český papaláš roku 2010

(nominovali studenti středních škol Karlovarského kraje a „komise FPP“) Je hlavní kategorií naší ankety. Kdo je to vlastně papaláš? Papalášství je možná spíše něco jako nemoc, která některé naše politiky občas postihne. Postižený člověk může vzbuzovat lítost. Ne tak tito, protože jejich konání má bohužel dopad na nás všechny. Na lítost zde není místo. V této kategorii můžete bez slitování zvolit toho, kdo je podle Vašeho názoru papalášstvím stižen nejvíce. dočti to »

Novinky

Fotogalerie z celého týdne FPP 2010

20. červen 2010 10:13 Fotky z festivalu 31.5.-5.6.2010 od René Carana

Fotky ze soboty 5.6.2010 – open air koncert FPP areál Bohemie

17. červen 2010 17:57 Fotografie Ladislava Duchoně

anketa Český papaláš 2010 uzavřena

5. červen 2010 11:12 Tak hlasování v anketě Český papaláš 2010 bylo uzavřeno. Ceny od autora Entropy Davida Černého jsou k nahlédnutí zde, večer na open air koncertě bude slavnostní vyhlášení..:) a nevyzvednuté ceny se budou dražit..

Napsali o nás

Politická píseň: festival jako provokace k přemýšlení a změně

9.6.2010 – iDnes.cz – Sokolov – Letošní sokolovský Festival politické písně byl Proti pasivitě a v tomto smyslu skutečně přinesl řadu podnětů, více i méně vážných. „Současné noviny jsou stále obrázkovější

Papalášem roku je David Rath. Vyhrál díky povolebnímu pádu Jiřího Paroubka

6.6.2010 – iDnes.cz – Sokolov – Letošní cenu Papaláš roku získal na sokolovském Festivalu politické písně středočeský hejtman David Rath. S velkým odstupem se na druhém místě objevil pražský primátor Pavel Bém. Kvůli povolební

Papalášem roku byl na festivalu v Sokolově zvolen David Rath

6.6.2010 – ČTK – Sokolov – Pořadatelé Festivalu politické písně Sokolov letos vyhlásili Papalášem roku středočeského hejtmana Davida Ratha. O jeho vítězství rozhodla anketa, která začala na internetu v dubnu. Jasným

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

DEFENESTRACE 2010

Studentské volby 2010

Změň politiku!

Transparency International

Kulturní pomoc o.s.

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Ministerstvo kultury ČRMladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
Student AgencyHB PrintRenstav - stavební činnost s.r.o.Radio BeatZměň politiku

2009 – 2010 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia