Program pro děti

Všichni, co mají děti tak ví, jak nepříjemné může být absolvování festivalu se znuděnou ratolestí. Tomu jsme chtěli předejít a připravujeme pro děti návštěvníků sobotního koncertu 5.6.2010 v a­reálu Bohemie dětský program. V loňském roce byl o dětský program velký zájem a mnoho zmalovaných dětí lítalo po areálu (kromě nich jsme potklali i dvě zmalované máničky, kteří si vystáli frontu a nechali si taky vylepšit obličej..:)). Oceníme, pokud nám napíšete informace o Vašem zájmu (kontakt zde), abychom mohli alespoň odhadnout, s jak velkým počtem dětí můžeme letos počítat a nepřipravili vás o nervy v případných frontách a abychom si mohli připravit dostatek materiálu. V letošním roce jsme program pro děti rozšířili.

Program je apolitický a nemá nic společného s tématem festivalu - ani současným, natož minulým..

Kde to bude 

Program bude probíhat stejně jako loni v kruhovém prostoru s lavičkami a jeho okolí (viz foto níže), cca 200m od pódia.

Co všechno pro děti chystáme:

Bubenická „Jam party"

Máme připraveno cca 30 bubnů, na kterých se můžou Vaše děti (a nejen ony) dokonale odreagovat a navíc přispět do hudebního programu festivalu..:) Jam párty bude probíhat odpoledne na louce ve dvou „technických pauzách" koncertu během přestaveb kapel (za příznivého počasí).

Žonglérské vystoupení Kašpara Klepala

..které se bude konat kolem 17 hodiny. Zde se můžete podívat, co Kašpar umí.

Dále budou připraveny tři stany

(v každém stanu bude něco jiného..):

Zde se vaše ratolesti budou moci zřídit daleko důkladněji než loni. Kromě malování na obličej (samozřejmě zdravotně nezávadnými barvami) jako loni zde bude navíc pletení copánků - nejen obyčejných, ale i naplétaných rasta copánků nejrůznějšími barvami chemlonu s korálky a dalšími ozdobami.

Kreslení a malování mandal - původem orientálních kruhových obrazců, do kterých je možné zaklít různé významy a rozvíjet tak nejen ducha, ale i úžasnou dětskou představivost..

Dílnička „Dokonalá recyklace" - kreativní vytváření hraček z plastů a dalších nezávadných odpadových materiálů

Další možností výtvarného vyžití bude také „zeď dětských snů" - děti budou moci malovat a kreslit na velké kartony, které se pak budou postupně rozvěšovat po obvodu areálu a ozdobí ho. Doufáme, že nebude pršet a nebude to zeď pouze abstraktních děl..:)

Výroba placek - zde si budete moci nechat vyrobit placky podle svého přání či z předlohy - třeba Vašimi dětmi nakreslených obrázků. Chybět ovšem nebudou i předem připravené varianty.

V tomto stanu bude Čajovna a Ethno stánek s nejrůznějšími ozdobami a dalšími krásnými věcmi vyrobenými jak v ČR, tak také v zemích celého světa.

Dětské hřiště

s houpačkami, skluzavkou atd. je součástí areálu Bohemie, je vzdáleno cca 200m od pódia, takže  tam už není moc hluku. Hřiště je určeno pro menší děti, cca do 4 let. Hřiště je bez dozoru.

areál lesoparku Bohemie

..je poměrně rozlehlý. Zde se můžete se svými dětmi odreagovat, podívat se na žáby v jezírku nebo se jen tak projít po stezkách a přilehlém lesíku. Nebo si zaběhat jak neorganizovaně, tak i organizovaně v rámci doprovodné akce Běh proti pasivitě - otevřeném závodu v orientačním běhu - viz: Program na sobotu.

Novinky

Fotogalerie z celého týdne FPP 2010

20. červen 2010 10:13 Fotky z festivalu 31.5.-5.6.2010 od René Carana

Fotky ze soboty 5.6.2010 – open air koncert FPP areál Bohemie

17. červen 2010 17:57 Fotografie Ladislava Duchoně

anketa Český papaláš 2010 uzavřena

5. červen 2010 11:12 Tak hlasování v anketě Český papaláš 2010 bylo uzavřeno. Ceny od autora Entropy Davida Černého jsou k nahlédnutí zde, večer na open air koncertě bude slavnostní vyhlášení..:) a nevyzvednuté ceny se budou dražit..

Napsali o nás

Politická píseň: festival jako provokace k přemýšlení a změně

9.6.2010 – iDnes.cz – Sokolov – Letošní sokolovský Festival politické písně byl Proti pasivitě a v tomto smyslu skutečně přinesl řadu podnětů, více i méně vážných. „Současné noviny jsou stále obrázkovější

Papalášem roku je David Rath. Vyhrál díky povolebnímu pádu Jiřího Paroubka

6.6.2010 – iDnes.cz – Sokolov – Letošní cenu Papaláš roku získal na sokolovském Festivalu politické písně středočeský hejtman David Rath. S velkým odstupem se na druhém místě objevil pražský primátor Pavel Bém. Kvůli povolební

Papalášem roku byl na festivalu v Sokolově zvolen David Rath

6.6.2010 – ČTK – Sokolov – Pořadatelé Festivalu politické písně Sokolov letos vyhlásili Papalášem roku středočeského hejtmana Davida Ratha. O jeho vítězství rozhodla anketa, která začala na internetu v dubnu. Jasným

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

DEFENESTRACE 2010

Studentské volby 2010

Změň politiku!

Transparency International

Kulturní pomoc o.s.

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Ministerstvo kultury ČRMladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
Student AgencyHB PrintRenstav - stavební činnost s.r.o.Radio BeatZměň politiku

2009 – 2010 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia