Český papaláš  ANKETA

Motto: „Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější."   G­.Orwell

Vážení přátelé, i vy, zvědaví nepřátelé,

I v letošním roce budeme na těchto stránkách pořádat internetovou anketu Český papaláš 2010. Loňský zájem o tuto část našeho doprovodného programu byl veliký, což nás moc potěšilo. Zde se můžete podívat na nominace a kompletní výsledky loňské ankety v jednotlivých kategoriích:

Skokan roku 2009 (vítězky: Olga Zubová a Věra Jakoubková)

Prasárna roku 2009 (vítězná prasárna: Vyjádření nedůvěry vládě uprostřed hospodářské krize a uprostřed předsednictví EU)

Český papaláš roku 2009 (vítěz: Jiří Paroubek)

Nicméně v naší anketě platí dvojnásob ono olympijské heslo „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se..“

Hlasování v anketě Český papaláš 2010 nastartujeme už 30.4.2010 – na Čarodějnice..:)

_____________­________________________­____________________

V letošním roce chystáme dvě novinky

Rozhodli jsme se v letošním roce rozšířit naší anketu o dvě nové kategorie, kterými bude regionální kategorie s poněkud dlouhým názvem „Komunální štětináč" aneb "Co všechno ještě musí udělat, abychom si jich všimli“ a dále soutěž „dýdžejů“ o nejlěpší remix politického projevu „Grand Prix Papaláš super remix“.

Komunální štětináč – bude mít 14+1 kategorii – za každý kraj ČR + Praha. Žhavými kandidáty na nominace jsou například v Praze kauza OpenCard, v Pardubickém kraji Výlet zastupitelů na fotbal a třeba v Karlovarském kraji Zákaz natáčení příštích Losovaček. Nominace budeme dávat dohromady ve spolupráci s redakcemi MF Dnes, sami bychom nebyli schopní dát dohromady 15 kvalitních regionálních nominací a místní redaktoři mají určitě zajímavé informace od zdroje..:) Ale nominace do všech kategorií jsou otevřené všem, kdo budou mít zájem poslat tip. Viz NOMINACE do ankety Český papaláš 2010.

Grand Prix Papaláš super remix – název soutěže, který vymyslela Ester Kočičková a kterou jsme už loni bohužel (nebo bohudík?) nezvládli zrealizovat, už sám napoví, o co jde. Ve spolupráci se serverem Bandzone.cz vyhlášujeme soutěž o „nejhustější remix politického projevu“. Na stránkách Bandzone jsou ke stažení od 25.2.2010 v mp3 vybrané totalitní i současné projevy politických elit a můžete si s nimi udělat co chcete. Dát pod ně hiphopový nebo jakýkoli jiný rytmus, stříhat, přesouvat, opakovat zdařilé hlášky. Samozřejmě se nemusíte omezovat pouze na nabídnuté nejprofláklej­ší projevy ale můžete využít všech autorsky volných zdrojů – na netu (například na youtube.com) se válí spousta zajímavého materiálu..:) Jak může výsledek třeba vypadat se můžete přesvědčit zde: velmi zdařilý remix od DJ Milana ke dnům neklidu v Praze roku 2008. Už se těšíme, co nám od vás dorazí..:) Bližší informace o pravidlech soutěže, cenách, uzávěrkách a také ony soubory ke stažení naleznete od 25.2.2010 na Bandzone.cz zde - http://papalas.bandzone.cz !!

O vítězi soutěže rozhodne hlasování na internetu v naší anketě. Vítěz bude vyhlášen 4.6.2010 na první páteční části hlavního koncertu pod širým nebem, v sobotu 5.6.2010 pak vyhlásíme na druhé části koncertu vítěze zbylých kategorií ankety Český papaláš 2010.

NOMINACE do ankety Český papaláš 2010

Kdo je vlastně papaláš? Co to slovo znamená??

Díky loňské anketě Český papaláš jsme možná trochu přispěli k tomu, že se nám toto zapomenuté a za totality poměrně často skloňované slovo PAPALÁŠ vrátilo do slovníku. Jenom pro objasnění. Slovník cizích slov při zadání hesla „papaláš“ odpoví stroze „vysoký funkcionář“. To je ale pouze část významu, který toto slovo má. Papalášství je jako jakási nemoc, která občas postihne politiky. Je to opilost mocí, je to sebestřednost, je to ochota ke všudypřítomné korupci, je to zneužívání svých pravomocí ke svým osobním nebo stranickým zájmům bez ohledu na dopady na stát. Je to účelový populismus, nekorektní jednání, jakési absolutní zapomenutí na důvody, pro které člověk v politice má být. Vnější znaky nebo spíše symptomy tohoto onemocnění mohou být různé..:) Ale každopádně platí – papalášem se může stát pouze člověk ve veřejné funkci. Prostě pouze „vysoký funkcionář“. Myslím, že o tom, co za papalášství a jeho rozmanité formy považujeme, nejlépe hovoří naše loňské nominace na naší hlavní kategorii – Český papaláš – loňské nominace zde.

A zde ještě možná mírně zavádějící stať Původ slova Papaláš

Partneři ankety:

GBS Praha s.r.o.

Změňpolitiku.cz

Novinky

Fotogalerie z celého týdne FPP 2010

20. červen 2010 10:13 Fotky z festivalu 31.5.-5.6.2010 od René Carana

Fotky ze soboty 5.6.2010 – open air koncert FPP areál Bohemie

17. červen 2010 17:57 Fotografie Ladislava Duchoně

anketa Český papaláš 2010 uzavřena

5. červen 2010 11:12 Tak hlasování v anketě Český papaláš 2010 bylo uzavřeno. Ceny od autora Entropy Davida Černého jsou k nahlédnutí zde, večer na open air koncertě bude slavnostní vyhlášení..:) a nevyzvednuté ceny se budou dražit..

Napsali o nás

Politická píseň: festival jako provokace k přemýšlení a změně

9.6.2010 – iDnes.cz – Sokolov – Letošní sokolovský Festival politické písně byl Proti pasivitě a v tomto smyslu skutečně přinesl řadu podnětů, více i méně vážných. „Současné noviny jsou stále obrázkovější

Papalášem roku je David Rath. Vyhrál díky povolebnímu pádu Jiřího Paroubka

6.6.2010 – iDnes.cz – Sokolov – Letošní cenu Papaláš roku získal na sokolovském Festivalu politické písně středočeský hejtman David Rath. S velkým odstupem se na druhém místě objevil pražský primátor Pavel Bém. Kvůli povolební

Papalášem roku byl na festivalu v Sokolově zvolen David Rath

6.6.2010 – ČTK – Sokolov – Pořadatelé Festivalu politické písně Sokolov letos vyhlásili Papalášem roku středočeského hejtmana Davida Ratha. O jeho vítězství rozhodla anketa, která začala na internetu v dubnu. Jasným

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

DEFENESTRACE 2010

Studentské volby 2010

Změň politiku!

Transparency International

Kulturní pomoc o.s.

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Ministerstvo kultury ČRMladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
Student AgencyHB PrintRenstav - stavební činnost s.r.o.Radio BeatZměň politiku

2009 – 2010 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia